
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 9 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mating Post Length | 3.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 2.3 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.5 mm |
Stock: 207
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16598
Ext.Price$0.16598
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16598 | $0.16598 |
| 10 | $0.14764 | $1.47640 |
| 50 | $0.13133 | $6.56650 |
| 100 | $0.11950 | $11.95000 |
| 500 | $0.10874 | $54.37000 |
| 1000 | $0.09894 | $98.94000 |
| 3000 | $0.09248 | $277.44000 |
| 5000 | $0.08644 | $432.20000 |
